Vishay Vitramon CDR31BX153AKUSAJ
Part No.:
CDR31BX153AKUSAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Datasheet:
AnpuCDR31BX153AKUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 50V BX 0805
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BX153AKUSAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BX153AKUSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX153AKUSAJ?
Image CDR31BX153AKUSAJ
Part Number CDR31BX153AKUSAJ
Manufacturer Vishay Vitramon
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)