Vishay Vitramon CDR31BX182BKWSAJ
Part No.:
CDR31BX182BKWSAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Datasheet:
AnpuCDR31BX182BKWSAJ.pdf
Description:
CAP CER 1800PF 100V BX 0805
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BX182BKWSAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BX182BKWSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX182BKWSAJ?
Image CDR31BX182BKWSAJ
Part Number CDR31BX182BKWSAJ
Manufacturer Vishay Vitramon
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)