Vishay Vitramon CDR31BX183AKWSAJ
Part No.:
CDR31BX183AKWSAJ
Datasheet:
AnpuCDR31BX183AKWSAJ.pdf
Description:
CAP CER 0.018UF 50V BX 0805
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BX183AKWSAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BX183AKWSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX183AKWSAJ?
Image CDR31BX183AKWSAJ
Part Number CDR31BX183AKWSAJ
Product Status Active
Capacitance 0.018 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)