Vishay Vitramon CDR31BX183AKZRAJ
Part No.:
CDR31BX183AKZRAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Datasheet:
AnpuCDR31BX183AKZRAJ.pdf
Description:
CAP CER 0.018UF 50V BX 0805
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
R (0.01%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BX183AKZRAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BX183AKZRAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX183AKZRAJ?
Image CDR31BX183AKZRAJ
Part Number CDR31BX183AKZRAJ
Manufacturer Vishay Vitramon
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.018 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate R (0.01%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)