Vishay Vitramon CDR31BX392BKWSAJ
Part No.:
CDR31BX392BKWSAJ
Datasheet:
AnpuCDR31BX392BKWSAJ.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 100V BX 0805
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BX392BKWSAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BX392BKWSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX392BKWSAJ?
Image CDR31BX392BKWSAJ
Part Number CDR31BX392BKWSAJ
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)