Vishay Vitramon CDR31BX562AKUSAJ
Part No.:
CDR31BX562AKUSAJ
Datasheet:
AnpuCDR31BX562AKUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 50V BX 0805
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BX562AKUSAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BX562AKUSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX562AKUSAJ?
Image CDR31BX562AKUSAJ
Part Number CDR31BX562AKUSAJ
Product Status Active
Capacitance 5600 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)