Vishay Vitramon CDR31BX822AKYPAJ
Part No.:
CDR31BX822AKYPAJ
Datasheet:
AnpuCDR31BX822AKYPAJ.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 50V BX 0805
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
P (0.1%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BX822AKYPAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BX822AKYPAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX822AKYPAJ?
Image CDR31BX822AKYPAJ
Part Number CDR31BX822AKYPAJ
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate P (0.1%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)