Vishay Vitramon CDR32BP122AFUPAJ
Part No.:
CDR32BP122AFUPAJ
Datasheet:
AnpuCDR32BP122AFUPAJ.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 50V BP 1206
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
P (0.1%)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR32BP122AFUPAJ on Anpu?
3. Are the CDR32BP122AFUPAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR32BP122AFUPAJ?
Image CDR32BP122AFUPAJ
Part Number CDR32BP122AFUPAJ
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate P (0.1%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)