Vishay Vitramon CDR32BP181BJUSAJ
Part No.:
CDR32BP181BJUSAJ
Datasheet:
AnpuCDR32BP181BJUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 180PF 100V BP 1206
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR32BP181BJUSAJ on Anpu?
3. Are the CDR32BP181BJUSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR32BP181BJUSAJ?
Image CDR32BP181BJUSAJ
Part Number CDR32BP181BJUSAJ
Product Status Active
Capacitance 180 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)