Vishay Vitramon CDR32BP222AFUSAJ
Part No.:
CDR32BP222AFUSAJ
Datasheet:
AnpuCDR32BP222AFUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V BP 1206
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR32BP222AFUSAJ on Anpu?
3. Are the CDR32BP222AFUSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR32BP222AFUSAJ?
Image CDR32BP222AFUSAJ
Part Number CDR32BP222AFUSAJ
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)