Vishay Vitramon CDR32BP471BJUSAJ
Part No.:
CDR32BP471BJUSAJ
Datasheet:
AnpuCDR32BP471BJUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 470PF 100V BP 1206
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR32BP471BJUSAJ on Anpu?
3. Are the CDR32BP471BJUSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR32BP471BJUSAJ?
Image CDR32BP471BJUSAJ
Part Number CDR32BP471BJUSAJ
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)