Vishay Vitramon CDR32BP561BJURAJ
Part No.:
CDR32BP561BJURAJ
Datasheet:
AnpuCDR32BP561BJURAJ.pdf
Description:
CAP CER 560PF 100V BP 1206
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
R (0.01%)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR32BP561BJURAJ on Anpu?
3. Are the CDR32BP561BJURAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR32BP561BJURAJ?
Image CDR32BP561BJURAJ
Part Number CDR32BP561BJURAJ
Product Status Active
Capacitance 560 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate R (0.01%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)