Vishay Vitramon CDR32BX153BKUSAJ
Part No.:
CDR32BX153BKUSAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuCDR32BX153BKUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 100V BX 1206
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
S (0.001%)
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR32BX153BKUSAJ on Anpu?
3. Are the CDR32BX153BKUSAJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR32BX153BKUSAJ?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR32BX153BKUSAJ
Part Number CDR32BX153BKUSAJ
Manufacturer Vishay Vitramon
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)