Vishay Vitramon CDR32BX273AKWSAJ
Part No.:
CDR32BX273AKWSAJ
Datasheet:
AnpuCDR32BX273AKWSAJ.pdf
Description:
CAP CER 0.027UF 50V BX 1206
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR32BX273AKWSAJ on Anpu?
3. Are the CDR32BX273AKWSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR32BX273AKWSAJ?
Image CDR32BX273AKWSAJ
Part Number CDR32BX273AKWSAJ
Product Status Active
Capacitance 0.027 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)