Vishay Vitramon CDR33BP102BKUSAJ
Part No.:
CDR33BP102BKUSAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Package:
Datasheet:
AnpuCDR33BP102BKUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 100V BP 1210
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR33
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
S (0.001%)
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR33BP102BKUSAJ on Anpu?
3. Are the CDR33BP102BKUSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR33BP102BKUSAJ?
Image CDR33BP102BKUSAJ
Part Number CDR33BP102BKUSAJ
Manufacturer Vishay Vitramon
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR33
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)