Vishay Vitramon CDR33BP152BKWSAJ
Part No.:
CDR33BP152BKWSAJ
Datasheet:
AnpuCDR33BP152BKWSAJ.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 100V BP 1210
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR33BP152BKWSAJ on Anpu?
3. Are the CDR33BP152BKWSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR33BP152BKWSAJ?
Image CDR33BP152BKWSAJ
Part Number CDR33BP152BKWSAJ
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)