Vishay Vitramon CDR33BX273BKUSAJ
Part No.:
CDR33BX273BKUSAJ
Datasheet:
AnpuCDR33BX273BKUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 0.027UF 100V BX 1210
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR33BX273BKUSAJ on Anpu?
3. Are the CDR33BX273BKUSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR33BX273BKUSAJ?
Image CDR33BX273BKUSAJ
Part Number CDR33BX273BKUSAJ
Product Status Active
Capacitance 0.027 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)