Vishay Vitramon CDR33BX473AKWMAJ
Part No.:
CDR33BX473AKWMAJ
Datasheet:
AnpuCDR33BX473AKWMAJ.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V BX 1210
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
M (1%)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR33BX473AKWMAJ on Anpu?
3. Are the CDR33BX473AKWMAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR33BX473AKWMAJ?
Image CDR33BX473AKWMAJ
Part Number CDR33BX473AKWMAJ
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate M (1%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)