Vishay Vitramon CDR33BX563AKURAJ
Part No.:
CDR33BX563AKURAJ
Datasheet:
AnpuCDR33BX563AKURAJ.pdf
Description:
CAP CER 0.056UF 50V BX 1210
Capacitance:
0.056 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
R (0.01%)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR33BX563AKURAJ on Anpu?
3. Are the CDR33BX563AKURAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR33BX563AKURAJ?
Image CDR33BX563AKURAJ
Part Number CDR33BX563AKURAJ
Product Status Active
Capacitance 0.056 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate R (0.01%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)