Vishay Vitramon CDR33BX683AKWSAJ
Part No.:
CDR33BX683AKWSAJ
Datasheet:
AnpuCDR33BX683AKWSAJ.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 50V BX 1210
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR33BX683AKWSAJ on Anpu?
3. Are the CDR33BX683AKWSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR33BX683AKWSAJ?
Image CDR33BX683AKWSAJ
Part Number CDR33BX683AKWSAJ
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)