Vishay Sprague CWR26KK106KBGA\PR
Part No.:
CWR26KK106KBGA\PR
Manufacturer:
Vishay Sprague
Package:
2711 (6728 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
CWR26
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
350mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
0.125" (3.17mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
G
Ratings:
Features:
High Reliability
Failure Rate:
B (0.1%)
Grade:
Military
Qualification:
MIL-PRF-55365/13
1. How to order CWR26KK106KBGA\PR on Anpu?
3. Are the CWR26KK106KBGA\PR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR26KK106KBGA\PR?
Image CWR26KK106KBGA\TR CWR26KK106KBGA\HR CWR26KK106KBGA\PR CWR26KK106KBGA
Part Number CWR26KK106KBGA\TR CWR26KK106KBGA\HR CWR26KK106KBGA\PR CWR26KK106KBGA
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague
Series CWR26 CWR26 CWR26 CWR26
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active
Capacitance 10 µF 10 µF 10 µF 10 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage - Rated 25 V 25 V 25 V 25 V
Type Conformal Coated Conformal Coated Conformal Coated Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 350mOhm 350mOhm 350mOhm 350mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm) 0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm) 0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm) 0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm) 0.125" (3.17mm) 0.125" (3.17mm) 0.125" (3.17mm)
Lead Spacing - - - -
Manufacturer Size Code G G G G
Ratings - - - -
Features High Reliability High Reliability High Reliability High Reliability
Failure Rate B (0.1%) B (0.1%) B (0.1%) B (0.1%)