Vishay Vitramon GA0402A560JXAAC31G
Part No.:
GA0402A560JXAAC31G
Datasheet:
AnpuGA0402A560JXAAC31G.pdf
Description:
CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0402A560JXAAC31G on Anpu?
3. Are the GA0402A560JXAAC31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0402A560JXAAC31G?
Image GA0402A560JXAAC31G
Part Number GA0402A560JXAAC31G
Product Status Active
Capacitance 56 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)