Vishay Vitramon GA0402A560JXXAP31G
Part No.:
GA0402A560JXXAP31G
Datasheet:
AnpuGA0402A560JXXAP31G.pdf
Description:
CAP CER 56PF 25V C0G/NP0 0402
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0402A560JXXAP31G on Anpu?
3. Are the GA0402A560JXXAP31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0402A560JXXAP31G?
Image GA0402A560JXXAP31G
Part Number GA0402A560JXXAP31G
Product Status Active
Capacitance 56 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)