Vishay Vitramon GA0402A680JXBAP31G
Part No.:
GA0402A680JXBAP31G
Datasheet:
AnpuGA0402A680JXBAP31G.pdf
Description:
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0402
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0402A680JXBAP31G on Anpu?
3. Are the GA0402A680JXBAP31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0402A680JXBAP31G?
Image GA0402A680JXBAP31G
Part Number GA0402A680JXBAP31G
Product Status Active
Capacitance 68 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)