Vishay Vitramon GA0402D0R7DXAAC31M
Part No.:
GA0402D0R7DXAAC31M
Datasheet:
AnpuGA0402D0R7DXAAC31M.pdf
Description:
MLCC
Series:
GA HIFREQ
Capacitance:
0.7 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.61mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0402D0R7DXAAC31M on Anpu?
3. Are the GA0402D0R7DXAAC31M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0402D0R7DXAAC31M?
Image GA0402D0R7DXAAC31M
Part Number GA0402D0R7DXAAC31M
Manufacturer Vishay Vitramon
Series GA HIFREQ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.7 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.61mm)