Vishay Vitramon GA0402D3R9DXXAC31M
Part No.:
GA0402D3R9DXXAC31M
Datasheet:
AnpuGA0402D3R9DXXAC31M.pdf
Capacitance:
3.9 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.61mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0402D3R9DXXAC31M on Anpu?
3. Are the GA0402D3R9DXXAC31M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0402D3R9DXXAC31M?
Image GA0402D3R9DXXAC31M
Part Number GA0402D3R9DXXAC31M
Product Status Active
Capacitance 3.9 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.61mm)