Vishay Vitramon GA0402D8R2DXXAC31M
Part No.:
GA0402D8R2DXXAC31M
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGA0402D8R2DXXAC31M.pdf
Description:
MLCC
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
GA HIFREQ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
8.2 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.61mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0402D8R2DXXAC31M on Anpu?
3. Are the GA0402D8R2DXXAC31M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0402D8R2DXXAC31M?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GA0402D8R2DXXAC31M
Part Number GA0402D8R2DXXAC31M
Manufacturer Vishay Vitramon
Series GA HIFREQ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 8.2 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.61mm)