Vishay Vitramon GA0402Y103JXXAC31G
Part No.:
GA0402Y103JXXAC31G
Datasheet:
AnpuGA0402Y103JXXAC31G.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402
Series:
GA
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0402Y103JXXAC31G on Anpu?
3. Are the GA0402Y103JXXAC31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0402Y103JXXAC31G?
Image GA0402Y103JXXAC31G
Part Number GA0402Y103JXXAC31G
Manufacturer Vishay Vitramon
Series GA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)