Vishay Vitramon GA0402Y682JXAAP31G
Part No.:
GA0402Y682JXAAP31G
Datasheet:
AnpuGA0402Y682JXAAP31G.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 50V X7R 0402
Series:
GA
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0402Y682JXAAP31G on Anpu?
3. Are the GA0402Y682JXAAP31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0402Y682JXAAP31G?
Image GA0402Y682JXAAP31G
Part Number GA0402Y682JXAAP31G
Manufacturer Vishay Vitramon
Series GA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)