Vishay Vitramon GA0603A471KXBAC31G
Part No.:
GA0603A471KXBAC31G
Datasheet:
AnpuGA0603A471KXBAC31G.pdf
Description:
CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0603A471KXBAC31G on Anpu?
3. Are the GA0603A471KXBAC31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0603A471KXBAC31G?
Image GA0603A471KXBAC31G
Part Number GA0603A471KXBAC31G
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)