Vishay Vitramon GA0603A821JBAAT31G
Part No.:
GA0603A821JBAAT31G
Datasheet:
AnpuGA0603A821JBAAT31G.pdf
Description:
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0603A821JBAAT31G on Anpu?
3. Are the GA0603A821JBAAT31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0603A821JBAAT31G?
Image GA0603A821JBAAT31G
Part Number GA0603A821JBAAT31G
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)