Vishay Vitramon GA0603D240JXAAC31M
Part No.:
GA0603D240JXAAC31M
Datasheet:
AnpuGA0603D240JXAAC31M.pdf
Capacitance:
24 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0603D240JXAAC31M on Anpu?
3. Are the GA0603D240JXAAC31M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0603D240JXAAC31M?
Image GA0603D240JXAAC31M
Part Number GA0603D240JXAAC31M
Product Status Active
Capacitance 24 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)