Vishay Vitramon GA0603D330JXCAP31M
Part No.:
GA0603D330JXCAP31M
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGA0603D330JXCAP31M.pdf
Description:
MLCC
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
GA HIFREQ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0603D330JXCAP31M on Anpu?
3. Are the GA0603D330JXCAP31M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0603D330JXCAP31M?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GA0603D330JXCAP31M
Part Number GA0603D330JXCAP31M
Manufacturer Vishay Vitramon
Series GA HIFREQ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)