Vishay Vitramon GA0603Y103JXJAP31G
Part No.:
GA0603Y103JXJAP31G
Datasheet:
AnpuGA0603Y103JXJAP31G.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0603Y103JXJAP31G on Anpu?
3. Are the GA0603Y103JXJAP31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0603Y103JXJAP31G?
Image GA0603Y103JXJAP31G
Part Number GA0603Y103JXJAP31G
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)