Vishay Vitramon GA0603Y183JXAAC31G
Part No.:
GA0603Y183JXAAC31G
Datasheet:
AnpuGA0603Y183JXAAC31G.pdf
Description:
CAP CER 0.018UF 50V X7R 0603
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0603Y183JXAAC31G on Anpu?
3. Are the GA0603Y183JXAAC31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0603Y183JXAAC31G?
Image GA0603Y183JXAAC31G
Part Number GA0603Y183JXAAC31G
Product Status Active
Capacitance 0.018 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)