Vishay Vitramon GA0805A102FBBAR31G
Part No.:
GA0805A102FBBAR31G
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGA0805A102FBBAR31G.pdf
Description:
MLCC
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
GA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Soft Termination, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0805A102FBBAR31G on Anpu?
3. Are the GA0805A102FBBAR31G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0805A102FBBAR31G?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GA0805A102FBBAR31G
Part Number GA0805A102FBBAR31G
Manufacturer Vishay Vitramon
Series GA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Soft Termination, High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)