Vishay Vitramon GA0805A102FBCBT31G
Part No.:
GA0805A102FBCBT31G
Datasheet:
AnpuGA0805A102FBCBT31G.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 0805
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0805A102FBCBT31G on Anpu?
3. Are the GA0805A102FBCBT31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0805A102FBCBT31G?
Image GA0805A102FBCBT31G
Part Number GA0805A102FBCBT31G
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)