Vishay Vitramon GA0805A102GBCAR31G
Part No.:
GA0805A102GBCAR31G
Datasheet:
AnpuGA0805A102GBCAR31G.pdf
Description:
MLCC
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Soft Termination, High Temperature
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0805A102GBCAR31G on Anpu?
3. Are the GA0805A102GBCAR31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0805A102GBCAR31G?
Image GA0805A102GBCAR31G
Part Number GA0805A102GBCAR31G
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Soft Termination, High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)