Vishay Vitramon GA0805A152FXAAC31G
Part No.:
GA0805A152FXAAC31G
Datasheet:
AnpuGA0805A152FXAAC31G.pdf
Description:
MLCC
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0805A152FXAAC31G on Anpu?
3. Are the GA0805A152FXAAC31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0805A152FXAAC31G?
Image GA0805A152FXAAC31G
Part Number GA0805A152FXAAC31G
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)