Vishay Vitramon GA0805A221JBCBR31G
Part No.:
GA0805A221JBCBR31G
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGA0805A221JBCBR31G.pdf
Description:
CAP CER 220PF 200V C0G/NP0 0805
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
GA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0805A221JBCBR31G on Anpu?
3. Are the GA0805A221JBCBR31G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0805A221JBCBR31G?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GA0805A221JBCBR31G
Part Number GA0805A221JBCBR31G
Manufacturer Vishay Vitramon
Series GA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)