Vishay Vitramon GA0805A221KXEBR31G
Part No.:
GA0805A221KXEBR31G
Datasheet:
AnpuGA0805A221KXEBR31G.pdf
Description:
CAP CER 220PF 500V C0G/NP0 0805
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0805A221KXEBR31G on Anpu?
3. Are the GA0805A221KXEBR31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0805A221KXEBR31G?
Image GA0805A221KXEBR31G
Part Number GA0805A221KXEBR31G
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)