Vishay Vitramon GA0805A331JXABC31G
Part No.:
GA0805A331JXABC31G
Datasheet:
AnpuGA0805A331JXABC31G.pdf
Description:
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0805A331JXABC31G on Anpu?
3. Are the GA0805A331JXABC31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0805A331JXABC31G?
Image GA0805A331JXABC31G
Part Number GA0805A331JXABC31G
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)