Vishay Vitramon GA0805A391JXBBC31G
Part No.:
GA0805A391JXBBC31G
Datasheet:
AnpuGA0805A391JXBBC31G.pdf
Description:
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0805A391JXBBC31G on Anpu?
3. Are the GA0805A391JXBBC31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0805A391JXBBC31G?
Image GA0805A391JXBBC31G
Part Number GA0805A391JXBBC31G
Product Status Active
Capacitance 390 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)