Vishay Vitramon GA0805Y122JBBBR31G
Part No.:
GA0805Y122JBBBR31G
Datasheet:
AnpuGA0805Y122JBBBR31G.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 100V X7R 0805
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0805Y122JBBBR31G on Anpu?
3. Are the GA0805Y122JBBBR31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0805Y122JBBBR31G?
Image GA0805Y122JBBBR31G
Part Number GA0805Y122JBBBR31G
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)