Vishay Vitramon GA0805Y561KBBBR31G
Part No.:
GA0805Y561KBBBR31G
Datasheet:
AnpuGA0805Y561KBBBR31G.pdf
Description:
CAP CER 560PF 100V X7R 0805
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0805Y561KBBBR31G on Anpu?
3. Are the GA0805Y561KBBBR31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0805Y561KBBBR31G?
Image GA0805Y561KBBBR31G
Part Number GA0805Y561KBBBR31G
Product Status Active
Capacitance 560 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)