Vishay Vitramon GA0805Y682MBABR31G
Part No.:
GA0805Y682MBABR31G
Datasheet:
AnpuGA0805Y682MBABR31G.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 50V X7R 0805
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0805Y682MBABR31G on Anpu?
3. Are the GA0805Y682MBABR31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0805Y682MBABR31G?
Image GA0805Y682MBABR31G
Part Number GA0805Y682MBABR31G
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)