Vishay Vitramon GA0805Y822MBCBR31G
Part No.:
GA0805Y822MBCBR31G
Datasheet:
AnpuGA0805Y822MBCBR31G.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 200V X7R 0805
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA0805Y822MBCBR31G on Anpu?
3. Are the GA0805Y822MBCBR31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0805Y822MBCBR31G?
Image GA0805Y822MBCBR31G
Part Number GA0805Y822MBCBR31G
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)