Vishay Vitramon GA1206H124JBXBR31G
Part No.:
GA1206H124JBXBR31G
Datasheet:
AnpuGA1206H124JBXBR31G.pdf
Description:
CAP CER 0.12UF 25V X8R 1206
Capacitance:
0.12 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA1206H124JBXBR31G on Anpu?
3. Are the GA1206H124JBXBR31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA1206H124JBXBR31G?
Image GA1206H124JBXBR31G
Part Number GA1206H124JBXBR31G
Product Status Active
Capacitance 0.12 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)