Vishay Vitramon GA1206Y105MBJBT31G
Part No.:
GA1206Y105MBJBT31G
Datasheet:
AnpuGA1206Y105MBJBT31G.pdf
Description:
CAP CER 1UF 16V X7R 1206
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA1206Y105MBJBT31G on Anpu?
3. Are the GA1206Y105MBJBT31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA1206Y105MBJBT31G?
Image GA1206Y105MBJBT31G
Part Number GA1206Y105MBJBT31G
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)