Vishay Vitramon GA1210A121FXEAR31G
Part No.:
GA1210A121FXEAR31G
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGA1210A121FXEAR31G.pdf
Description:
CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 1210
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
GA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.076" (1.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA1210A121FXEAR31G on Anpu?
3. Are the GA1210A121FXEAR31G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA1210A121FXEAR31G?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GA1210A121FXEAR31G
Part Number GA1210A121FXEAR31G
Manufacturer Vishay Vitramon
Series GA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 120 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)